Podporujeme

2020

SLEZSKÁ DIAKONIE

Do práce a do života. To je nový projekt místní sociální služby RÚT Frýdek-Místek podpořený Nadací Jistota Komerční banky. Tzv. Tranzitní program je určený pro studenty se zdravotním postižením od 16 let.  
 
Jeho stěžejním cílem je umožnění mladým lidem získat praktické zkušenosti na poli pracovního prostředí, a to formou praxe. Vyzkoušet si různá zaměstnání a zjistit, co obnáší práce, plnit přidělenou práci, zvládat pracovní postup, naučit se komunikovat s kolegy nebo cestovat do práce. Čím více praxe, tím více možností se v budoucnu uplatnit. Podporu poskytujeme zdarma.
 
Zaujal Vás náš projekt? Ozvěte se nám.
Kontakt:
adresa: T. G. Masaryka 1101, Frýdek-Místek
tel: 703 499 991
email: rut.tranzit@slezskadiakonie.cz
 
 
              

 
 

2019

TANEČNÍ SKUPINA FUNKY BEAT

Taneční skupina Funky Beat působí již 12. rokem ve Frýdku-Místku a věnuje se veškerým street dance stylům. Za dobu svého působení se jí přitom podařilo získat řadu ocenění a prestižních titulů, a to nejen v rámci České republiky, ale i na soutěžích evropské a světové úrovně. 

Do svých řad přitom Funky Beat přibírá nejen profesionály, ale i úplné začátečníky a nováčky. Jejich součástí se proto může stát opravdu každý z Vás!

Frýda fandí Funky Beatu!

                     

 

 Nadační fond Pavla Novotného 

„VĚŘÍM V ŽIVOT“ je motto nadačního fondu Pavla Novotného z Chlebičova, který již víc než tři roky pomáhá dospělým onkologickým pacientům. Hlavním cílem Nadačního fondu je získat finanční prostředky, díky kterým vzniknou v MSK Centra služeb pro onkologické pacienty.

Tyto služby budou pro pacienty a jejich blízké zdarma. Na podporu vzniku Center je vyhlášená veřejná sbírka č.ú. 94– 4218494339/0800 V. S. 1112019, v poznámce Onkologické centrum. Jsme rádi, že se můžeme přidat.

KAPKA ŽIVOTA

Pomáháme tam, kde to má smysl. Ve spolupráci s rádiem Kiss jsme se zapojili do projektu Kapka života a chceme podpořit dárcovství krve pro Krevní centrum ve Frýdku-Místku.

Krev je životadárná tekutina, bez které se neobejde fungování žádné nemocnice a hraje v medicíně nezastupitelnou roli. Proč je dobré darovat?  Protože ji nelze uměle vyrobit. Je potřebná například při léčbě nádorových onemocnění, při těžkých úrazech a operacích, při léčbě otrav. Celoživotně jsou na ni odkázání lidé s umělou ledvinou. Krev je nezbytně nutná také pro výrobu léků. Proto nám tento projekt dává smysl a rádi se na něm podílíme.

 

 

  

 

Frčíte do Frýdy? Tak proč k tomu nevyužít růžová kola? I letos je potkáte v ulicích Frýdku-Místku. Pro rok 2019 jsme se stali významným partnerem projektu REKOLA. Jedná se o jednoduchý systém sdílení jízdních kol. Prostřednictvím mobilní aplikace Rekola nebo na webu app.rekola.cz zjistíte, kde se ve vašem okolí nachází nejbližší kolo. To si zapůjčíte a odfrčíte, třeba do Frýdy, kde kolo jednoduše opět uzamknete. Ohlásíte tento fakt aplikaci a další zájemce si může kolo ihned zase půjčit. Jsme rádi, že i díky nám můžete pořádně šlápnout do pedálů!

CENTRUM RADOSTI

Být zdravý a šťastný, to je oč tu běží. Proto dlouhodobě podporujeme běžecké závody, které organizuje Centrum Radosti. Běžecký závod River Run Trial se sestává vždy ze dvou kol, v roce 2019 se koná 26. 5. a 5. 10. Centrum Radosti pomáhá všem, kteří chtějí dosáhnout dobrého zdraví a celkové spokojenosti.

KOPŘIVA

Pojďte si s námi hrát a bavit se! V rámci 33. ročníku jsme se stali generálním partnerem festivalu KOPŘIVA - jednoho z nejstarších divadelních festivalů v ČR. Festival mapuje autorské divadlo a představuje nejrůznější směry netradičního divadla – činoherní, taneční, loutková či představení jednoho herce. Přehlídka divadel se koná 26. – 27. 4. v Kopřivnici.

 DOBROVOLNICKÉ CETRUM ADRA 

Je pro nás velkou radostí, že jsme v březnu 2019 umožnili Dobrovolnickému centru ADRA v naší pasáži uskutečnit putovní výstavu „Březen měsíc dobrovolníků. 

Jednalo se o soubor černobílých velkoformátových fotografií nafocených při návštěvách dobrovolných pracovníků Adry u jejích klientů. Výstava vypráví beze slov o vztazích, o náplni dobrovolnické návštěvy i o typech dobrovolnických programů.

Chtěli jsme se touto formou připojit a vyjádřit velké díky všem „adřím“ dobrovolníkům a šířit povědomí o tom, jak záslužnou práci dělají.

 

 Plavecký oddíl Frýdek-Místek

Jsme hraví a fandíme, zejména dětem. Stalo se pro nás tedy pěknou tradicí, podpořit plavecké závody, které v tomto roce již po dvanácté pořádá Plavecký oddíl Frýdek-Místek, z.s.

Oddíl funguje od r. 2007, děti oficiálně vede od r. 2008. Od roku 2010 pracuje i jako klub synchronizovaného plavání. V roce 2019 registruje 420 členů. Pracuje v 9 sekcích. Od kroužků, a plaveckých přípravek, po zdokonalovací kurzy a kondiční dráhy. Plavou zde také děti i dospělí s postižením, jak mentálním, senzorickým tak somatickým. Obzvlášť závodní sekce je pro plavecký oddíl velkou chloubou.

 

2017

PODPOŘENÉ PROJEKTY V GRANTOVÉM PROGRAMU OC FRÝDA

Podané ruce, z. s. – automobil pro zajištění dostupnosti canisterapie

Podané ruce, z. s. je průkopníkem canisterapeutické formy pomoci v Moravskoslezském kraji. Canisterapie je služba založená na použití psů k fyzické, psychosomatické, psychické a sociální pohodě osob s mentálním, fyzickým či sociálním handicapem. OC Frýda se rozhodlo přispět na zakoupení vhodného vozidla pro zajištění zdárné dostupnosti a průběhu canisterapie u klientů. Pro zajištění lepší dostupnosti této služby automobil organizaci Podané, z. s. ruce stále chybí a je až s podivem, že lze v dnešní době odvádět tuto formu služby na velmi vysoké profesionální úrovni.

SH ČMS – Sbor dobrovolných hasičů Frýdek – sportovní vybavení

Sbor dobrovolných hasičů Frýdek obdržel od OC Frýda finanční podporu na nákup sportovního vybavení, zejména hasičských hadic, které jsou pro vytvoření lepších podmínek práce hasičů nepostradatelné. Výjezdová jednotka sboru dobrovolných hasičů ročně zasahuje zhruba u 200 mimořádných událostí (nehody, požáry, aj.) na území města Frýdku-Místku a jeho blízkém okolí.

Charita Frýdek-Místek – Zachyť mi vzpomínky

Projekt „Zachyť mi vzpomínky“ je zaměřený na propojení dvou generací, mladých lidí a seniorů. Můžeme se těšit na putovní výstavu, která bude výsledkem pravidelného setkávání seniorů s mladými lidmi, kteří zachytí příběhy a vzpomínky seniorů formou fotografií, malby či koláží.

Mezi další projekty, které se OC Frýda rozhodlo podpořit nad rámec Grantového programu patří Junák – český skaut, středisko Kruh; Junák – český skaut, středisko Doberčata a organizace DA Křesadlo, která zajišťuje divadelní představení pro nemocné, postižené a opuštěné děti.