Dny Slunce

29.5.  15-20 hod

Prevence má smysl. Nepodceňujte možná rizika a přijďte se nechat vyšetřit zdarma i Vy!

Všichni budou mít možnost si nechat zdarma zkontrolovat svá znaménka. Vyšetření bude provádět odborní lékař- dermatolog, pomocí speciální lupy, která pomůže lépe vidět okraje a ohraničení znaménka.

Vyšetření bude probíhat v soukromí konzultační místnosti a zabere pár minut.

Jaký je cíl Dnů Slunce?

Cílem akce BENU Dny slunce je zvýšit informovanost o rizikových faktorech a upozornit na možnost ohrožení zdraví. Za poslední čtyři roky konání této akce bylo vyšetřeno bezmála 14 tisíc lidí, u kterých bylo odhaleno 150 melanomů a 1 600 návštěvníků odešlo s doporučením na odstranění podezřelého znaménka. I to je důkaz, že prevence má smysl a je na místě změny na kůži nepodceňovat.

Melanom je závažný typ kožního nádoru, který je zhoubný. Vychází z pigmentových buněk a na jeho vzniku se podílí především UVB záření. Pigmentové buňky se začnou nekontrolovatelně dělit, znaménko přibývá na tloušťce a pozvolna se zvětšuje. Čím déle zůstává na kůži, tím je větší riziko vzniku dalších, dceřiných ložisek. Proto je potřeba myslet na prevenci, sledovat změny na kůži a v případě podezření navštívit lékaře.

Součástí akce je možnost zakoupení produktů sluneční kosmetiky se slevou 20-30%

Nezapomínejte taky na dostatečnou ochranu před UV zářením a nechte si poradit s výběrem vhodného opalovacího přípravku.

Neváhejte se objednat na zvolenou hodinu buď přímo osobně v Benu lékárně, na telefonu 731 638 185 nebo mailem frydek.ocfryda@benu.cz