Země není placatá

MOBILNÍ PLANETÁRIUM – naučme se myslet jinak…

3. 3./17. 3./31. 3./14. 4.

Patříte mezi zvídavé, kteří touží dozvědět se více o světě, který nás obklopuje a kterého jsme součástí? Nebo patříte ke skupině lidí, kteří věří, že naše planeta Země je plochou deskou. Prosím nezaměňujte se Zeměplochou od Terryho Pratchetta.

V tom případě vás obchodní centrum Frýda zve na další edukativní program, jehož nedílnou součástí bude mobilní planetárium. Zní to jako protimluv? Nenechte se zmást, opravdu to existuje! Jedná se o nafukovací stan, který bude instalován přímo v pasáži. Pomocí speciální techniky, která promítne obraz v úhlu 360º, budete doslova vtaženi do děje výukových a dokumentárních filmů s přírodní a astronomickou tématikou.

Nebojte, nebude to taková nuda, jak to na první pohled vypadá.  Čeká na vás atraktivní zábavní show s 3D efektem, které vás během krátké chvíle zavede třeba do podmořského světa. Dozvíte se, jak se mění kapka vody ve sněhovou vločku anebo dokonce odletíte do vesmíru. Vcítíte se do role kosmonauta a budete si umět představit, jaké to je, být ve stavu beztíže. Vysvětlíme vám, co jsou exoplanety a v čem se od sebe liší například černá díra a bílý trpaslík.

Není nutné se předem objednávat. Stačí přijít každou lichou sobotu mezi 14-17 hodinou v průběhu března a dubna do pasáže k prodejně ALZA. Jednotlivými pořady, jejichž ucelený přehled je prezentován na webových stránkách OC Frýda, bude provázet zkušený lektor. Pořady jsou určené pro všechny věkové kategorie. Vstup zdarma.

HARMONOGRAM PROMÍTÁNÍ  
17. 3. 2018

14.00 Nanokam  (27 min)

Pro děti od 6. ročníku základní školy, přes SŠ až širokou veřejnost

Podíváme se na nejmenší částečky hmoty, ze které je všechno na Zemi složeno. Uvidíme, jak malé jsou nejmenší formy života.

14.40  Dvě sklíčka (23 min)

Pro žáky 6. až 9. tříd ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií. Vzdělávací obor: fyzika, optika, dějepis

S dvojicí kamarádů se podíváme na to, jak dvě obyčejná sklíčka zcela změnila astronomii.

15.15 Se zvířátky o vesmíru (25 min)

Pro MŠ a 1. a 2. třídy ZŠ

Zajíc, krtek, sova a ježek se v této pohádce zajímají o to, co je to za divný přístroj, který dělá divný hluk, je za ním obrovský mrak a míří vysoko nad oblaka. A rozhodli se tomu přijít na kloub.

15.50 Původ života (23 min)

Pro žáky 4. až 9. tříd ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií. Vzdělávací obor: přírodopis, biologie, dějepis, chemie

Ve filmu budeme hledat odpověď na otázku, jaký je původ života. Je život i jinde ve vesmíru? Jaký byl nejzásadnější krok ve vývoji života? A co život na Zemi v minulosti ohrožovalo? Podívejte se na dechberoucí dobrodružství.

16.20 Ze Země do vesmíru (32 min)

Pro děti od 4. ročníku základní školy, přes SŠ až širokou veřejnost

Atraktivní formou se podíváme na nejzajímavější údaje o vesmíru.

UPOZORNĚNÍ

Návštěva mobilního planetária se nedoporučuje osobám necítícím se dobře v uzavřených prostorách a dále pro osoby se zdravotními potížemi, které lze evokovat např. filmem s 3D efektem (epileptici atd.).