DIVADLO PRO DĚTI!

Strašfuňák a Funilka vás srdečně zvou na edukativní loutkový pořad „V říši českých dějin“. Loutková představení se zdarma pravidelně konají v prostorách dětského koutku ve Frýdě.

  vždy od 14.00 hod.
  SOBOTA každý sudý týden
  délka představení 45 – 60 minut
  pro děti od 2 - 10 let
  SBÍREJ RAZÍTKA A VYHRAJ! více zde.

Těšíme se na vás!

Děkujeme všem dětem za jejich nádherné obrázky Strašfuňáka a Funilky.

27. 1.
V říši českých dějin, 1. díl - LITERATURA
Kdo byla Božena Němcová, František Hrubín či Karel Jaromír Erben? Co měli společného? Kdy vznikla kniha a kdo byl vynálezcem knihtisku? Nový edukativní loutkový pořad se Strašfuňákem a Funilkou, ve kterém se děti zábavnou formou doví odpovědi nejen na tyto otázky.
10. 2.
Svátek zamilovaných v Loutkovém světě
V únoru oslavujeme svou náklonost k těm nejbližším. Ale je tomu tak i na Strašfuňákově půdě? Funilka by určitě neodmítla pozvání na romantickou večeři nebo výlet... Jenže Strašfuňák je nejen popleta, ale taky bručoun a rozhodně nestojí o to, aby se mu vlasatá kamarádka nastěhovala do kufru. Zároveň jí má ale rád a stojí o její pozornost, péči a přátelství. Přijďte se podívat, jak si spolu užijí sváteční den a jak dopadnou jejich očekávání.
24. 2.
V říši českých dějin, 2. díl - HUDBA
Kdo byl nejvýraznějším českým hudebním skladatelem? Dvořák, Smetana nebo Janáček? Jaká jsou jejich nejúspěšnější díla? Co mají společného Rusalka, Dalibor nebo Liška Bystrouška? Nový edukativní loutkový pořad se Strašfuňákem a Funilkou, ve kterém se děti zábavnou formou doví odpovědi nejen na tyto otázky.
10. 3.
Jarní ptáče dál doskáče
Přichází jaro a příroda se opět hlásí ke své největší proměně. Venku se pod příchodem tepla mění svět před očima. Pro některé je toto období přívalem nové energie a života, pro Strašfuňáka je to však čas jarní únavy... Funilka bude mít opět spoustu práce s tím, aby ho přesvědčila vyjít ven a pozorovat zvířata a okolí, kterak mění svůj zimní vzhled do jarních barev.
24. 3.
V říši českých dějin, 3. díl – VÝTVARNÉ UMĚNÍ
Co mají společného Josef Lada, Mikoláš Aleš a Adolf Born? Dají se rozpoznat jejich díla? V čem je unikátní jejich "rukopis"? Nový edukativní loutkový pořad se Strašfuňákem a Funilkou, ve kterém se děti zábavnou formou doví odpovědi nejen na tyto otázky.
7. 4.
Velikonoce v Loutkovém světě
"Hody, hody, doprovody... Dej sem malovaný vajíčko, Fůňo!" Aneb tradiční oslavy jarních svátků v netradičním podání Strašfuňáka a Funilky.
21. 4.
V říši českých dějin, 4. díl – HISTORIE
Proč byl Karel IV. pro naši zemi důležitý? Proč je nazýván otcem vlasti? Co se stalo Janu Husovi? Kdo zavedl školu hrou? Nový edukativní loutkový pořad se Strašfuňákem a Funilkou, ve kterém se děti zábavnou formou doví odpovědi nejen na tyto otázky.
5. 5.
Jak přežít v divočině
Ani půdě se nevyhnou únikové hry! Strašfuňák a Funilka si vždy poradí po svém! Divoká příroda je prostě nevyděsí a hravě si poradí se stopami, táborákem nebo přespáním pod širým nebem. Ukážou Vám, jak být správným zálesákem a uniknout bezpečně z divočiny.

Partner akce - POMPO