Mobilní planetárium

ZEMĚ NENÍ PLACATÁ!

MOBILNÍ PLANETÁRIUM – naučme se myslet jinak…

13. 10.* / 27. 10. / 10. 11. / 24. 11.

Patříte mezi zvídavé, kteří touží dozvědět se více o světě, který nás obklopuje a kterého jsme součástí? Nebo patříte ke skupině lidí, kteří věří, že naše planeta Země je plochou deskou. Prosím nezaměňujte se Zeměplochou od Terryho Pratchetta.

V tom případě vás obchodní centrum Frýda zve na další edukativní program, jehož nedílnou součástí bude mobilní planetárium. Zní to jako protimluv? Nenechte se zmást, opravdu to existuje! Jedná se o nafukovací stan, který bude instalován přímo v pasáži. Pomocí speciální techniky, která promítne obraz v úhlu 360º, budete doslova vtaženi do děje výukových a dokumentárních filmů s přírodní a astronomickou tématikou.

Nebojte, nebude to taková nuda, jak to na první pohled vypadá.  Čeká na vás atraktivní zábavní show s 3D efektem, které vás během krátké chvíle zavede třeba do podmořského světa. Dozvíte se, jak se mění kapka vody ve sněhovou vločku anebo dokonce odletíte do vesmíru. Vcítíte se do role kosmonauta a budete si umět představit, jaké to je, být ve stavu beztíže. Vysvětlíme vám, co jsou exoplanety a v čem se od sebe liší například černá díra a bílý trpaslík.

Není nutné se předem objednávat. Stačí přijít každou lichou sobotu mezi 14-17 hodinou v průběhu října a listopadu do pasáže k prodejně ALZA. Jednotlivými pořady, jejichž ucelený přehled je prezentován na webových stránkách OC Frýda, bude provázet zkušený lektor. Pořady jsou určené pro všechny věkové kategorie. Vstup zdarma.

Podrobný program zde: 13. 10. / 27. 10. / 10. 11. / 24. 11.

* Omlouváme se zákazníkům, ale z technických důvodů dne 13. 10. promítání neproběhne.

UPOZORNĚNÍ

Návštěva mobilního planetária se nedoporučuje osobám necítící se dobře v uzavřených prostorách a dále pro osoby se zdravotními potížemi, které lze evokovat např. filmem s 3D efektem (epileptici atd.).