INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA – VYNÁLEZY & OBJEVY, CO ZMĚNILY SVĚT!

27. 1. - 25. 2. 2018

        Věděli jste, že už před dvěma tisíciletími byl sestrojen první počítač, objeven princip parního stroje, nebo že dokonce byly využívány znalosti moderních nanotechnologií?

        Frýda Vás zve na výstavu Vynálezy a objevy, co změnily svět. Naleznete zde odpovědi na mnoho otázek, týkajících se vědy i techniky ze života našich dávných předků. Interaktivní exponáty, modely a repliky nejúspěšnějších vynálezů Vás přenesou o několik desítek, stovek i tisíců let zpět v čase a seznámí Vás s nejvýznamnějšími objevy a vynálezy, které zásadním způsobem ovlivnily svět kolem nás.

        Výstava je věnována mnoha oblastem lidské činnosti.
        Můžete se těšit na expozici věnovanou všestranné renesanční osobnosti Leonarda da Vinciho.
        Věděli jste, že Penicillium Notatum je běžná plíseň, rostoucí třeba na chlebu? Ano, i s tímto vás seznámí expozice z dalšího oboru lidské činnosti, Lékařství.
        V sekci věnované Energii se můžete dotknout plazmové koule nebo si vyzkoušet Van de Graafův generátor, který vám postaví všechny vlasy na hlavě (!).
        Děti jistě uvítají velký průchozí model, který je součástí expozice Knihy a písmo. Ten je prostřednictvím bludiště, otočných prvků a pohyblivých puzzlí seznámí s egyptskými hieroglyfy, Braillovým a znakovým písmem.
        Vstup přímo do trupu ponorky s vysouvacím a otáčecím periskopem jistě přiláká nejednoho tatínka, pro které je v rámci expozice Doprava připravena i spousta jiných témat.
        Výstava rozhodně nezapomíná ani na české objevy a vynálezy, mezi které patří třeba oblouková lampa Františka Křižíka nebo měkké kontaktní čočky chemika Otty Wichterleho, který se též proslavil objevem umělého polyamidového vlákna – silonu. To už ale patří do sekce Móda, která v obchodním centru samozřejmě nesmí chybět.

        Součástí jednotlivých expozic jsou také moderní dotykové obrazovky a zábavné multimediální aplikace. Zábavu si užije celá rodina, od nejmenších po dospělé, jsou vítány také školy. Výstava začíná 27. 1. a expozice bude k zhlédnutí až do neděle 25. 2. 2018.

INFORMACE PRO ŠKOLY

        Výstavu můžete se svými třídami kdykoli navštívit v termínu od 27. 1. - 25. 2. po celou otevírací dobu obchodního centra (7-20 hod.) bez předchozího objednání.
Výstava se koná zdarma.

        Budete-li mít zájem o komentovaný výklad k jednotlivým expozicím, pak v termínu od 5. 2. - 9. 2. zde budou probíhat prohlídky s průvodcem, na které
je nutné se předem objednat, a to na telefonním čísle 733 737 917. Počet komentovaných termínů je omezený.
 


Brožura ke stažení ZDARMA –
VYNÁLEZY A OBJEVY, CO ZMĚNILY SVĚT!


Stáhněte si malého průvodce světem vynálezů a objevů ZDARMA. Najdete zde nejen zajímavé informace k výstavě, ale také zábavné úkoly, návody na domácí experimenty či tipy na výlety.